راهنمای ثبت نام در کارگاه

شهر : يزد

عنوان: آموزش فرایند تدوین قانون و حضور در صحن مجلس

موضوع: حقوقی

نوع: کارگاه

دکتر سید علی کاظمی
دکتر سید علی کاظمی
مدیر کل قوانین قوه قضاییه و مشاور معاونت حقوقی قوه
مدرس دانشگاه و قاضی مراجع قضایی

وضعیت: مدارک آماده

زمان برگزاری: 1397/12/02

روز: 1- جلسه اول در یزد پنج شنبه از ساعت 14 الی 19 2- جلسه دوم تهران حضور در مجلس اواسط اسفند که متعاقبا اعلام خواهد شد.

مدت زمان: 5 ساعت

یزد - دانشگاه یزد - سالن آمفی تئاتر مرکزی سالن فرهنگ

تلفن هماهنگی: 02188950962 - 09202008104 - 03538242289

محل برگزاری: 1- جلسه اول در دانشگاه یزد 2- جلسه دوم تهران مجلس شورای اسلامی


 • فلسفه قانون و قانون گذاری
 • نظام‌های قانون‌گذاری
 • فرایند قانون‌گذاری اعم از:
  • ابتکار قانون
  • انشاء و تدوین قانون
  • تصویب قانون
  • انتشار قانون
  • تنقیح قانون


توجه: هزینه ثبت نامی اعلام شده برای هر دو جلسه و هزینه های سفر به تهران می باشد.
این کارگاه مخصوص استان یزد می باشد و در دو جلسه بشرح ذیل خواهد بوده:

الف) جلسه اول: تئوری آموزش فرایند تدوین قوانین (در دانشگاه یزد)
جلسه اول مطابق سرفصل‌های ارائه شده خواهد بود و زمان برگزاری آن در روز چهارشنبه مورخه 10/11/1397 از ساعت 14الی 18 در دانشگاه یزد خواهد بود

ب) جلسه دوم: حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی (تهران)
طی هماهنگی‌های صورت گرفته با مجلس شورای اسلامی انشاءالله در اواسط اسفندماه، عزیزان ثبت‌نامی و شرکت کننده در جلسه اول، طی یک ارودی یک روزه عازم تهران خواهند شد و در صحن علنی مجلس (تهران) حضور یافته و حضوراً با فرایند عملی تصویب قوانین در مجلس آشنا خواهند شد.
کلیات این دوره: آشنایی مخاطبان با فلسفه و اهداف قانون‌گذاری و فرایند آن از مرحله ابتکار قانون تا انتشار قانون، که موجب آشنایی بهتر حقوق­دانان با چالش­‌های و نقاظ قوت و ضعف این سیستم شده و در نتیجه درک دقیق‌تری از قوانین به آنها خواهد داد.

 

تذكرات مهم:
 1. براي عزيزاني كه هنوز عضو انجمن نيستند و تمايل دارند از تخفيف اعضاء براي اين كارگاه استفاده كنند امكان عضويت و ثبت‌نام همزمان پيش‌بيني شده است. به اين صورت كه در يكي از مراحل ثبت نام كارگاه از آنها سوال مي‌شود به‌عنوان عضو مي‌خواهيد ثبت‌نام كنيد؟ يا به‌عنوان آزاد؟ كه عزيزان بايد بخش مربوط به ثبت‌نام به‌عنوان عضو را كليك كنند كه در اين‌صورت همزمان با ثبت‌نام در كارگاه عضو انجمن شده و هزينه ثبت‌نام همين كارگاه با تخفيف اعضاء محاسبه و اخذ خواهد شد.      
 2. با توجه به این‌که احتمال تغییر ظرفیت پیش‌بینی شده برای این دوره وجود دارد، بنابراین متناسب با تعداد نهایی ثبت‌نامی‌ها، هماهنگی‌های لازم جهت سالن و فضای مناسب را انجام و آدرس دقیق آن را به موقع به تمامی ثبت‌نام کنندگان اطلاع‌رسانی خواهد شد.  
 3. درصورتی که به هر دلیل استاد یا استادان دروه امکان حضور نداشته باشند انجمن این اختیار را خواهد داشت که حسب مورد استاد یا استادان دیگر جایگزین و یا این‌که نسبت به تغییر زمان برگزاری اقدام کند.
 4. اعطای گواهینامه، مشروط به حضور به موقع و کامل در دوره خواهد بود.
 5. گواهینامه مربوط به این دوره حداکثر طی 20 روز از برگزاری دوره از طریق وب‌سایت انجمن، بخش صفحه شخصی قابل دریافت می‌باشد.
 6.  هزینه‌های مربوط به ثبت‌نام دوره قابل عودت نخواهد بود.سایر کارگاهها
نظرات
برای نظر دهی در صورتی که عضو سایت هستید از بخش ورود با سیستم وارد شوید و در غیر اینصورت از بخش ثبت نام نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.
لطفا منتظر بمانید ...